Podnośniki magazynowe marki Bravi stworzone są z myślą o tych przedsiębiorstwach, w których kompletacja zamówień jest na porządku dziennym. Podnośniki Bravi przeznaczone są do transportu wewnętrznego, załadunku i rozładunku towaru, pomagają przy inwentaryzacji i do tego wszystkiego ułatwiają pracę powyżej ramion.
Lista miejsc, w których podnośniki magazynowe mogą się przydać, jest zdecydowanie za długa, by móc je wszystkie wymienić. Są jednak firmy, w których te urządzenia sprawdzą się w szczególności.
Dla kogo więc przeznaczone są podnośniki Bravi?
Rozwiązania transportowe od Bravi przewidziane są przede wszystkim dla pracowników sieci detalicznych, marketów budowlanych, sklepów z meblami i akcesoriami domowymi i tym podobnym. Stosowane są w magazynach, hurtowniach, narzędziowniach, drogeriach, a nawet w archiwach czy bankach.
Usprawniają codzienną pracę każdego kto z nich korzysta, a co najważniejsze, poprawiają bezpieczeństwo nie tylko operatora, ale także ładunku. Dzięki zastosowaniu podnośników magazynowych, możliwe jest wykonywanie czynności, których wcześniej pracownik nie byłby w stanie wykonać.
Dlaczego właśnie te podnośniki magazynowe?
Włoski producent podnośników, których jesteśmy przedstawicielem, wykorzystuje tylko części produkowane u siebie w kraju. Na darmo szukać w nich chińskich komponentów.
Potwierdzeniem jakości urządzeń jest niespotykana na rynku gwarancja. Maszt i cylinder objęty jest 10-letnią gwarancją, zaś na części zamienne użytkownikom przysługuje 36 miesięcy. Akumulatory (najczęściej wybierana jest bateria żelowa) i serwis objęte są standardową, roczną gwarancją.
Wszystkie podnośniki typu Sprint oraz model Spin-Go podchodzą pod uproszczony UDT, dzięki czemu nie ma potrzeby zgłaszać ich do Urzędu Dozoru Technicznego.
Wybierz odpowiedni model podnośnika magazynowego
Zastąp tradycyjne drabiny i rusztowania podnośnikami. Wyeliminuj ryzyko urazów związanych z manualnym pozycjonowaniem i komisjonowaniem towarów.
Podnośnik SPRINT – wersja standardowa
Podstawowy model podnośnika wyposażony jest w kompaktową tacę ładunkową sterowaną elektrycznie o udźwigu 90 kg. Możliwy jest także załadunek mostku platformy do 113 kg.
Podnośnik SPRINT LP – duże gabaryty
Ten wariant modelu Sprint w standardzie wyposażony jest w dodatkową półkę o udźwigu 60 kg dla dużych i nieporęcznych towarów/paczek. Jak w przypadku podstawowej wersji, taca ładunkowa podnosi ładunki o masie do 90 kg i możliwe jest jej złożenie.
Podnośnik SPRINT TL – do opon
Półka może być obciążona czterema oponami o łącznej wadze 100 kg i wyposażona jest w zestaw prowadnic, które napędzane są elektrycznie.
Podnośnik SPIN-GO – przepychany ręcznie
Model typu push-around ze względu na bardzo korzystną cenę, wybierany jest przede wszystkim przy ograniczonym budżecie, w szczególności, gdy podnośnik ma być wykorzystywany do sporadycznych prac (np. tylko kilka razy w ciągu zmiany).
To trzeba wiedzieć
Wszystkie modele Bravi malowane są elektroforetycznie – techniką kataforezy. Taka technologia wydłuża znacznie żywotność powłok, które są odporne na warunki atmosferyczne, korozję i nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego.
Wbudowane zostały dwa czujniki nożne i ręczne, dzięki czemu urządzenie rusza tylko jeśli obydwie ręce znajdują się na manetkach. Wszystko z myślą, aby jazda podnośnikiem była maksymalnie bezpieczna. Wszystkie funkcje aktywowane są bez konieczności odrywania ręki od manetki.
W pozycji złożonej model Sprint porusza się 5 km/h. Wytraca prędkość, gdy operator znajduje się w kabinie i pracuje na wysokości (kabina jest uniesiona), wtedy jest to 1,2 km/h. Wszystko po to, by osoba kierująca urządzeniem mogła utrzymać bezpieczna pozycję, mieć ręce na manetkach, itp.
Kompaktowe rozmiary sprawiają, że maszyna jest bardzo zwrotna, a zerowy wewnętrzny promień skrętu umożliwia obrót wokół własnej osi. Mostek operatora jest skonstruowany w taki sposób, aby pracownik miał stuprocentową widoczność. Zdolność pokonywania wzniesień z podniesionym koszem wynosi 2%.
Znajdujący się przed operatorem panel sterowania, wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz LCD, to zaawansowana technologicznie automatyczna kontrola diagnostyczna. Jeśli potrzebna jest interwencja, natychmiast pojawia się kod błędu na ekranie. Nie trzeba samemu lokalizować problemu i podejmowana jest szybka i sprawna naprawa.
Każdy podnośnik może zostać przetransportowany wózkiem widłowym, dzięki mądrze zaprojektowanej konstrukcji z przeznaczonymi do tego otworami już w standardzie.
Modele Sprint mogą zostać wyposażony w akcesoria, np. rolki prowadzące do umieszczenia podnośnika na szynach, blokada kół czy bramki albo hak holowniczy do podpięcia przyczepy.
Dodatkowo można także domontować półkę ładunkowa z wysokimi brzegami, światła LED, magnetyczny pojemnik do przechowywania osobistych rzeczy, uchwyt na skaner czy butelkę, czytnik kart identyfikacyjnych bądź klawiaturę numeryczną. W przypadku częstej rotacji użytkowników można zastosować stalową osłonę dolnej zabudowy zabezpieczającą przez częstymi mechanicznymi uszkodzeniami.