Webinar, który rozwieje Twoje wątpliwości
Nie jest żadną tajemnicą, że pomagamy klientom otrzymać dofinansowanie na urządzenia z naszej oferty. Urządzenia dźwignicowe idealnie wpisują się w konkurs organizowany przez ZUS „Dofinansowanie działań płatnika składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy”.
Sprzęt dźwignicowy ma przede wszystkim za zadanie podnosić ciężkie ładunki i usprawniać pracę w magazynach, halach i na produkcji. Służy do optymalizacji procesów produkcyjnych i logistycznych. Co ważne, proponowane przez nas rozwiązania zapewniają autonomię pracownikom.
Mając już naprawdę spore doświadczenie w przygotowywaniu ofert do konkursu wiemy dokładnie jak powinna wyglądać oferta handlowa i z czego musi składać by wniosek nie został z góry skreślony.
Ale o jakich urządzeniach dźwignicowych jest mowa? Jak możemy taki wniosek stworzyć? Co trzeba zrobić by pozyskać fundusze?
Na wszystkie nurtujące pytania odpowiemy wraz z naszymi partnerami z firm MGM Consulting i Theusled podczas najbliższego webinaru.
Wystarczy zapisać się poprzez formularz na stronie wydarzenia:
Dźwignice w Twoim przedsiębiorstwie
Urządzenia, które możemy wpisać w projekt wypunktowane są w stworzonym przez ZUS katalogu działań inwestycyjnych.
Suwnice
Idealnie sprawdzają się wszędzie tam gdzie podnosi się ciężkie ładunki na całej długości i szerokości pomieszczenia, w halach produkcyjnych, magazynach, a także przy przeładunkach. czy np. w branży logistycznej i motoryzacyjnej. Suwnice często stosowane są także w branży meblarskiej i spożywczej gdzie wymagana jest obsługa wielu stanowisk.
Dźwignice poprawiają ergonomię pracy podczas paletyzowania dużych i nieporęcznych ładunków. Optymalizują stanowiska pracy. Ma to przede wszystkim znaczenie przy czynnościach takich jak: spawanie, montowanie, serwisowanie czy naprawianie. Umożliwiają dostarczanie elementów stalowych do sąsiadujących maszyn.
Wciągarki bramowe
Są alternatywą dla montowanych do posadzki suwnic natorowych i podwieszanych. Ma to znaczenie przy ograniczonej przestrzeni, budżecie, gdy nie mamy możliwości montażu urządzenia na stałe do posadzki. Bardzo często wykorzystywane są w malarniach proszkowych. Również gdy potrzebujemy podnieść ładunki w różnych miejscach jednego zakładu.
Żurawie
Stacjonarne żurawie, słupowe i przyścienne, są absolutnym must have na produkcji, zwłaszcza w przemyśle ciężkim. Stosowane są jako dopełnienie maszyn typu CNC, pomagają w obsłudze frezarki i piły taśmowej. Umożliwiają wkładanie detali na maszyny, wymianę materiałów eksploatacyjnych, podawanie blach, itp. Wykorzystywane są do relokacji ciężkich i nieporęcznych ładunków. Posłużyć mogą także jako stanowisko do serwisowania czy monterskie.
Wciągniki łańcuchowe
Niezależnie od tego czy mówimy o ręcznych wciągnikach łańcuchowych czy elektrycznych, te jednostki podnoszące to praktycznie nieodłączny element suwnic, wciągarek bramowych i żurawi stacjonarnych.
W zależności od potrzeb możemy dopasować modele dedykowane dla przemysłu, branży rozrywkowej, turbin wiatrowych, dla pomieszczeń z niską zabudową i wiele innych.
Żurawiki warsztatowe
Najcześciej znajdziemy je w warsztatach i przy mniejszych stanowiskach serwisowych i monterskich. Idealne rozwiązanie gdy potrzebny jest dostęp do podwieszanego elementu z każdej strony. Zyskujemy autonomiczność, nie musimy angażować dodatkowej osoby do podtrzymania danego ładunku.
Wciągarki linowe
Sprzęt dostępny w tej kategorii służy do podnoszenia, przeciągania oraz opuszczania ładunków. Wciągarki linowe znajdują się na wyposażeniu wielu przedsiębiorstw przemysłu spożywczego, samochodowego, budowlanego, a także w stoczniach, kolejnictwie i energetyce. Modele elektryczne często kompletowane są z rusztowaniem, dzięki czemu pracownik nie wnosi nic na rusztowanie – ładunki wciągane są przez urządzenie.
Podnośniki próżniowe
Idealne rozwiązanie dla osób wykonujących często żmudną, powtarzającą się pracę, która wymaga podnoszenia, schylania się i przenoszenia. Urządzenia są zaprojektowane z myślą o minimalizacji ryzyka związanego z kontuzjami kręgosłupa pracowników. Podnośniki vacuum są niezbędne w przypadku podnoszenia i przenoszenia kartonów, worków i skrzynek. W zależności od dobranego modelu możemy paletyzować i depaletyzować beczki, pudła, skrzynie, puszki, wiadra, i wiele innych. Wykorzystując model Master w swoim przedsiębiorstwie bez najmniejszego wysiłku operator sam podniesie drzwi, tafle szkła, zarówno pionowo jak i poziomo, czy różnego rodzaju płyty – drewniane, plastikowe, jak i metalowe.
Dźwigniki nożycowe
Zastosowanie podestów jest ogromne. Mogą posłużyć jako odrębne stanowisko pracy, ułatwiają pakowanie towarów, umożliwiają załadunek i rozładunek aut dostawczych. Niwelują poziomy w posadzce. Bardzo często stosowane są jako element linii produkcyjnej. Są dobrą alternatywą dla bardzo drogich wind towarowych. Modele z funkcją przechyłu platformy zapewnią sprawne i bezpieczne pozycjonowanie palet i skrzyniopalet.
Wózki unoszące elektryczne
Wózki WP służą do transportu ładunków o wadze nie przekraczającej 200 kg i podnoszenia na wysokość do 3 metrów.Znajdują zastosowanie na produkcji, w magazynach, w sklepach, hurtowniach i sortowniach. Często wykorzystywane w branży spożywczej i farmaceutycznej. Dzięki kompaktowej budowie wózki unoszące WP Industrial są bardzo łatwe w manewrowaniu i umożliwiają pracę w trudno dostępnych miejscach. Praca jest lekka, cicha i bezpieczna.
Każdy model wózka WP można wyposażyć w profilowane platformy, platformy z tworzywa sztucznego, drewna, stali nierdzewnej, chwytaki do kartonów i beczek, uchwyty do szpul, kołyski w kształcie litery V, haki, widły, itp., a także zastosować regulowane na szerokości podwozie.
Wózki samozaładowujące
xetto® to wielozadaniowy system, który z łatwością można zabrać wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba. Jest to wózek transportowy, platforma unosząca i wózek unoszący w jednym. Wózki xetto gwarantują całkowitą samodzielność operatora – czynności załadowcze wykonywane przez dwie czy więcej osób to przeszłość. Możliwe jest przeprowadzenie pokazu i wypożyczenie wózka przed jego zakupem.
Wózki paletowe
Wózki paletowe znajdują się na wyposażeniu takich miejsc jak: sklepy, magazyny, hale, zakłady produkcyjne, warsztaty, centra logistyczne i spedycyjne, hurtownie. Są wszędzie tam, gdzie paletyzowany jest ładunek. Niezależnie od tego czy trzeba załadować lub rozładować samochód dostawczy, rozwieźć towar na regały sklepowe bądź magazynowe, podnieść paletę na docelową wysokość, albo przetransportować półprodukt na hali produkcyjnej – wózki paletowe ręczne sprawdzą się we wszystkich tych czynnościach.
Wózki platformowe
Zaprojektowane z myślą o codziennej pracy, znakomicie sprawdzają się w transporcie szerokiej gamy elementów. W zależności od modelu, wózki platformowe i platformowe nożycowe wykorzystywane są zarówno w hurtowniach, sklepach, magazynach, halach przemysłowych jak i w hotelach, restauracjach i ich kuchniach, pralniach. Nie można pominąć także zakładów produkcyjnych, gdzie najczęściej użytkowane są jako pomoc przy załadunku elementów do maszyn przemysłowych. Transportować możemy beczki, butle, worki, paczki, kartony, towary luzem i wiele innych.
Wózki do beczek
Proponowane wózki sprawdzają się znakomicie w przypadku prac zaopatrzeniowych. Służą do transportu, podnoszenia i przechylania beczek. Łatwość mocowania beczki zapewnia jej szybkie i proste opróżnienie. Specjalne wykonanie podwozia umożliwi także obsługę palety na której znajdują się 4 beczki a każda z nich pobierana jest z narożnika.
Rusztowania
Przy wyborze rusztowania potrzebne jest sprawdzone rozwiązanie. By móc dobrze wykonać pracę na wysokości kluczowe są solidność wykonania konstrukcji i gwarancja bezpieczeństwa osób, które będą daną konfigurację użytkowały.
W trosce o ludzi
Na szczęście, świadoma i ergonomiczna praca zakorzenia się w naszym społeczeństwie. Pracownik powinien być przede wszystkim bezpieczny. Coraz częściej, choć jeszcze nie tak jakbyśmy sobie tego życzyli, przedsiębiorcy zauważają potrzebę wyposażania swoich magazynów i hal produkcyjnych w urządzenia dźwignicowe.
Wspomniany webinar jest więc dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić warunki pracy w swoich przedsiębiorstwach.
Zachęcamy również do kontaktu z nami:
Sekretariat +48 65 513 12 92