Trawersy to osprzęt pomocniczy dla żurawi i suwnic. Są to proste konstrukcje, najczęściej dwuteowniki, które są bardzo łatwe w użytkowaniu.
Każda z trawers dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Możliwe są konfiguracje do 10 ton udźwigu.
Kiedy stosować trawersę?
Stawiając pytanie w jakich przedsiębiorstwie można trawersy stosować odpowiedź jest jedna – w każdym! Trawersy spotykane są najczęściej w przemyśle ciężkim: hutnictwo, metalurgia, stocznie, spawalnictwo, budownictwo, itp. Ale z tego rozwiązania korzystają tak naprawdę wszelakie firmy zajmujące się szeroko pojętą produkcją, jak również te o charakterze transportowym – może to być branża spożywcza, kosmetyczna, meblarska czy logistyczna. Trawersy bowiem mają za zadanie podnosić ładunki o kształcie niemożliwym do transportowania zwykłym zawiesiem czy hakiem. A takie właśnie elementy do transportu możemy znaleźć praktycznie w każdej firmie.
Opisywane trawersy są wprost stworzone do pracy z długimi ładunkami, które wymagają kilku solidnych punktów podczepienia. Niezależnie czy jest to surowiec, półprodukt czy gotowy element może to być np. część karoserii, worek z sypką zawartością, beczka, kosze z metalowymi produktami, część taboru kolejowego jak np. drzwi od wagonu, pręty, głowice, szpule kabli, arkusze blach, czy półfabrykat o dużej szerokości.
Materiały te są zawieszane na trawersie w celu ich podtrzymania, unoszenia i przenoszenia w docelowe miejsce i nie jest możliwym wymienić wszystkie rodzaje transportowanych ładunków. Po prostu sky is the limit.
Dodatkową zaletą trawers jest opcja nałożenia tego zawiesia na widły do wózka widłowego.
Trawers dobrze sprawdzi się w miejscach, gdzie wysokość do haka suwnicy jest zbyt mała by bezpiecznie obsłużyć ładunek.
Trawersy cieszą się dużą „popularnością” przy stanowiskach obsługujących worki typu BigBag. Dzięki temu pracownik nie tylko transportuje zawartość worków, ale także może je napełniać i opróżniać.
To jak zostanie dopasowana trawersa zależy w dużym przypadku od tego co podnoszone jest w workach. Często środowiska pracy w zakładach znacznie różnią się od siebie. Dlatego też nie wszędzie możliwe jest zastosowanie standardowych modeli. Wychodząc naprzeciw potrzebom dostępne są nawet modele trawers ze stali szlachetnej, z aluminium czy wersje regulowane z automatycznymi hakami.
Konfiguracje trawers
Trawersy dostępne są w wielu konfiguracjach. Wszystko zależy od rodzaju przedsiębiorstwa i tego jaki ładunek ma być manipulowany.
Dostępne są regulowane długości teowników, dodatkowe punkty pod centralnych uchem czy ilość haków. Możliwe jest dodanie przestawnych punktów podczepiających ładunek. W ofercie znajdują się również trawersy z potrójnym i poczwórnym ramieniem. Można także skonfigurować ilość punktów mocujących.
Istnieją różne sposoby podczepienia ładunku. Możemy zawiesić docelowy element na hakach, hakach przyspawanych, otworach, otworach podwójnych. W razie potrzeby,haki zamieniane są na szakle, które montowane na specjalnym łączniku.
Różne są także sposoby podwieszenia trawersy. Osprzęt podwieszony może być na centralnym bądź skrajnym uchu, na zawiesiu, czy podczepieniu przestawnym.
Wyślij zapytanie, a my pomożemy Tobie dopasować odpowiedni osprzęt.