Jako wieloletni dystrybutor produktów marki Gebuwin Metal Products proponujemy ręczne i elektryczne wciągarki linowe tej firmy.
Wciągarki linowe, niezależnie od tego czy są to wciągarki ręczne czy elektryczne, sprawdzą się w każdym przedsiębiorstwie – zarówno na produkcji i na magazynie, na zewnątrz budynku, czy „w terenie”.
Tego typu urządzenia pracują nawet w najtrudniejszych warunkach. Znajdziemy je nawet w przemyśle morskim i stoczniowym, czy w kopalniach. Obudowa wykonana ze stali malowanej, ocynkowanej lub nierdzewnej oraz stalowa lina zapewniają maksimum bezpieczeństwa. W przypadku wciągarek elektrycznych, dzięki zastosowaniu tarczowego hamulca, ładunek utrzyma się w żądanej pozycji nawet podczas awarii prądu.
Urządzenia marki Gebuwin są absolutnym must have w przypadku relokacji maszyn i większych urządzeń na/w hali magazynowej. Wciągarki linowe przesuwają, podnoszą, opuszczają oraz sprawnie transportują towary w docelowe miejsce zarówno podczas pracy w pionie, jak i poziomie.
Bardzo często znajdziemy je na wyposażeniu warsztatów i garażów samochodowych, a to dlatego, że znacznie ułatwiają wykonywanie prac serwisowych i remontowych.
Z możliwości tych produktów korzystają również ogrodnicy i leśnicy, np. do przeciągania drewna, czy przy większych pracach porządkowych – w szczególności, gdy należy usunąć obalone drzewa i ich konary. To samo tyczy się strażaków czy pracowników pomocy drogowej. Wyciąganie auta, przeciąganie różnego rodzaju elementów – wciągarki linowe zdecydowanie ułatwiają wykonanie tego typu czynności.
Ręczne i elektryczne wciągarki linowe mogą być także używane na potrzeby własnego gospodarstwa, w ogrodzie czy stodole. Przydatne są także podczas majsterkowania. Wiele osób korzysta z wciągarek aby wyciągnąć łódkę na brzeg jeziora.
Nie zapominajmy także o branży budowlanej. W zależności od typu i modelu wciągarki możemy wykorzystać na przykład do pracy z rusztowaniem, wciąganiem ładunków na wyższe kondygnacje czy do naciągania płotów.
Dopasuj model wciągarki linowej do swoich potrzeb
Spośród szerokiej oferty wciągarek linowych możemy wyróżnić kilka najważniejszych pozycji na rynku. Wszystkie najważniejsze parametry zostały wyszczególnione na stronach produktowych omawianych urządzeń. Dowiedz się, która wciągarka linowa marki Gebuwin będzie dla Ciebie odpowiednia:
– Wciągarka linowa PM
Przenośny model wciągarki. Ciekawe rozwiązanie ze względu na pracę z każdego rodzaju wiertarką i wkrętarką.
Modele PM pracują w trzech pozycjach, tj. pionowo, poziomo i po skosie. Podnoszą ładunki do 600 kg, a przeciągają nawet 3 tony.
– Wciągarka linowa elektryczna Gebuwin e-W
Wciągarka e-Winch pracuje z ładunkami do ponad 3 000 kg, a zastosowana przekładnia ślimakowa precyzyjnie przenosi duże obciążenia, co gwarantuje bezpieczną i efektywną pracę związaną z ciągnięciem i napinaniem ładunków.
Model e-Winch występuje w wersji z zasilaniem 400V.
Wciągarka linowa elektryczna e-Winch to nowoczesne urządzenie z dużą pojemność bębna, dzięki czemu możemy nawinąć nawet 120 m liny.
Specjalne modele mogą zostać ocynkowane, a nawet wykonane w wersji ATEX. Dla spersonalizowanych projektów urządzenie możemy wyposażyć w falownik, pneumatyczne lub hydrauliczne źródło zasilania, sterowanie niskonapięciowe, zasilanie jednofazowe, drugi hamulec bezpieczeństwa, czy np. elektryczną ochronę przed przeciążeniem.
– Wciągarka linowa elektryczna Gebuwin EP
Model EP przeznaczony jest do ciągnięcia ładunków o wadze nawet 20 ton. Dzięki długiej liście dodatkowych akcesoriów wciągarka może pracować w każdych warunkach.
Wszystkie parametry wyszczególnione są na stronie produktu: ZOBACZ
– Wciągarka linowa ręczna Gebuwin TW
Model TW został zaprojektowany specjalnie dla branży teatralnej i rozrywkowej. Produkt ten spełnia wymagania nowo ustanowionych norm dla tego sektora – EN17206. Współczynnik bezpieczeństwa 8, podwójny hamulec dociskowy, podwójne mocowanie liny to tylko niektóre z cech zapewniające maksymalne bezpieczeństwo.
– Wciągarki linowe ręczne przyścienne – model TL i WW
Wspólną cechą obydwu modeli jest sposób ich montażu. Jak sama nazwa wskazuje budowa wciągarek umożliwia przymocowanie ich do ściany. W przypadku gdy mamy ograniczoną ilość miejsca lub nie możemy przymocować urządzenia do posadzki – przyścienne wciągarki linowe są najlepszą alternatywą.
Wciągarka typu TL charakteryzuje się szybką pracą, natomiast model WW jest bezpieczniejszy dzięki zamontowanej przekładni ślimakowej. Wciągarka linowa ręczna WW ma także większą pojemność bębna, a co za tym idzie można nawinąć znacznie więcej liny.
SPAWDŹ MODEL TL
ZOBACZ MODEL WW
– Krążki linowe Gebuwin KB
W ofercie dostępne są także krążki linowe Gebuwin KB. Sprawdzają się przede wszystkim przy montażach i przeładunkach. Dzięki krążkom możemy prowadzić linę i zmieniać jej kierunek.
Kompleksowa oferta
Poznaj pełną ofertę – skontaktuj się z nami i dowiedz się jakie korzyści przyniesie Tobie Twoja wciągarka linowa.
Nasze rozwiązania mają za zadanie pomóc w najważniejszych aspektach – bezpieczeństwo, ergonomia, rozwój.