Zaufanie, bezpieczeństwo i satysfakcja
Rusztowanie, czy inaczej wieża jezdna, to konstrukcja, której definicji zapewne nie trzeba nikomu przedstawiać. Najczęściej używane jest przy pracach budowlanych, remontowych i serwisowych. Może być także przydatne przy budowie i stawianiu scen i podestów lub podczas montażu i demontażu stanowisk wystawczych.
Gdy w grę wchodzi praca na wysokości, kluczowe są solidność wykonania danej konfiguracji wieży jezdnej i gwarancja bezpieczeństwa osób z niej korzystających.
Nie inaczej jest z drabiną. Choć dla wielu drabina nazywana jest „królową wypadków” mocna i trwała konstrukcja pozwoli na lekką, wydajną i przyjemną pracę, nie narażając przy tym pracowników na upadki, kontuzje czy inne niebezpieczeństwa.
Oczywiście nie każde rusztowanie czy drabina są sobie równe. Na rynku znajdziemy wiele propozycji, od tych najtańszych i najprostszych, po sprawdzone i wytrzymałe rozwiązania.
Co, z czym i dlaczego… Czyli wszystko to co musisz wiedzieć o wieżach jezdnych Faraone®
Jednym z kluczowych graczy na rynku w tego typu produktach jest firma Faraone. Portfolio PS Lift poszerzyło się o wieże jezdne w dwóch modelach i nieskończonej wręcz ilości ich wariantów, a także o szeroki wachlarz drabin, schodów i platform roboczych oraz platform magazynowych.
Możliwość dopasowania i modyfikacji produktów do oczekiwań klienta to największy atut tej jakże urozmaiconej oferty.
Niezależnie od rodzaju i parametrów, które mogą się różnić, w skład wieży jezdnej Faraone® wchodzą takie części jak:
– podstawa,
– rama,
– podest z klapą,
– ramy szczytowe,
– burta długa i krótka,
– poręcz,
– stężenie ukośne,
– stężenie poziome,
– stabilizator / podpora stabilizująca.
Decydując się na rusztowanie należy zastanowić się przede wszystkim nad ciężarem z jakim ma poradzić sobie dana wieża jezdna, nad wysokością samej wieży i jej wysokością roboczą, a dodatkowo nad wymiarami podstawy konstrukcji. Warto pamiętać również, iż wysokość podestu jest zawsze o dwa metry niższa od wspomnianej wcześniej wysokości roboczej.
W zależności od modelu i wariantu maksymalny udźwig wynosić może nawet 800 kg, a użytkownik może pracować na wysokościach do 13,4 metra wysokości!
W przypadku rusztowań rozróżniane są dwie normy. Wszystko zależy od tego, czy użytkownik zamierza montować konstrukcję na stałe do ściany, czy też nie:
– przy wyborze modelu bez kotwienia, mamy do czynienia z klasą 3 zgodną z normą EN1004 (tu maksymalna wysokość na zewnątrz wynosi 8m, a wewnątrz jest to 12 metrów),
– jeśli istnieje potrzeba kotwienia rusztowania do muru/ściany, tutaj wieża klasy 3 jest zgodna z normą D.L. 81/08.
Rusztowania Compact i Top System firmy Faraone® są niezwykle łatwe w montażu i demontażu dzięki prostemu montowaniu stężeń. Sztywność konstrukcji gwarantowana jest dzięki zastosowanym złączom ze stali nierdzewnej. Sprawdzone haki zaciskowe, solidne i wytrzymałe koła, możliwość pracy na zewnątrz jak i wewnątrz budynku – to kolejne zalety tychże konstrukcji.
Model Compact całkowicie wykonany jest z aluminium. Doskonale sprawdzi się na mniejszych budowach, czy przy pracach konserwacyjnych i remontowych, wszędzie tam gdzie powierzchnia posadzki jest równa. Wieża jezdna w wariancie Compact XS jest przejezdna przez standardowy wymiar drzwi, co bezapelacyjnie przekłada się na komfort pracy i zaoszczędzony czas. Wieża jezdna Compact jest lekka, łatwa w transporcie i kompaktowa.
Model Top System cechują znacznie wyższe parametry, a także możliwość modyfikacji danej konstrukcji. W opcji możemy doposażyć wieżę jezdną w schody, dzięki którym pracownik może schodzić z rusztowania przodem. Dodatkowo, istnieje możliwość wyposażenia rusztowania w elektryczny system HWT, który posłuży do podnoszenia materiałów. Dzięki zastosowanemu systemie poziomowania rusztowanie może pracować na nierównościach.
NALEŻY PAMIĘTAĆ!
Najważniejsze by użytkować rusztowanie zgodnie z dokumentacją producenta, a także by montować, eksploatować i demontować wieżę jezdną według oryginalnej instrukcji obsługi również dostarczonej przez producenta. Przed rozpoczęciem pracy na wysokości kierownik budowy, bądź osoba uprawniona musi dokonać odbioru.
Obal mit drabiny razem z nami!
Drabina jest środkiem pracy tymczasowej. Może być profesjonalna bądź nieprofesjonalna. Pracownik może użytkować drabinę jeśli jego praca będzie krótkotrwała, ryzyko upadku z wysokości jest małe lub znikome, a także w przypadku gdy jej użycie jest jedyną opcją wykonania danej czynności podczas pracy. Warto zaznaczyć, że drabina z platformą roboczą zapewnia już pracę stałą, a to pozwala na jeszcze większe bezpieczeństwo jej użytkowania.
Ponad 30 modeli drabin, platform roboczych i magazynowych łącznie to bardzo szeroka oferta, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Proponowane drabiny i platformy to profesjonalny sprzęt do pracy na wysokości, a to wszystko za sprawą starannie przemyślanej budowy, solidnych materiałów z których jest wykonana i innowacyjnych pomysłów.
Dzięki dużej różnorodności możemy wybrać drabiny składane i nieskładane o udźwigu do 150 kg. Możliwe do wyboru są także warianty, które z łatwością dostawimy do ściany, jak również drabiny dwustronne, które stawiamy na posadzce bez możliwości oparcia.
Niektóre modele drabin wyposażane są barierki. Wszystkie modele drabin, których wysokość wynosi ponad 3 metry zaopatrzone są w stabilizatory, czyli boczne zabezpieczenie pracownika. Takie stabilizatory wsuwane są teleskopowo, co oznacza, że zajmują mało miejsca i nie przeszkadzają w transporcie.
Za drabinami firmy Faraone przemawia wykonanie konstrukcji. Słupki z aluminium anodyzowanego srebrem, profile o przekroju 2,5 mm, poprzeczki wzmacniające w narożnikach – wszystko to zapewnia trwałość i stabilność każdej naszej konfiguracji.
Co więcej, wszystkie nity są nitami lotniczymi dzięki czemu są zaokrąglone i nie ma w nich żadnych zadziorów. Ergonomiczne uchwyty, burty, bezpieczne podesty robocze – poznaj wszystkie zalety drabin i platform magazynowych Faraone®!
Masz pytania, wątpliwości? Jesteśmy do Twojej dyspozycji!