Wszystko co musisz wiedzieć o mobilnych wciągarkach bramowych aluminiowych
Optymalizuj pracę z wykorzystaniem suwnicy bramowej
Wciągarki bramowe o których jest mowa mają dużą przewagę nad innymi dźwignicami w jednym aspekcie..
Są w pełni mobilne! Możliwość jazdy z podwieszonym ładunkiem (nawet do 3 ton) pozwala zastosować tak zwaną bramówkę w wielu miejscach jednego zakładu, obsługując tym samym kilka stanowisk jednym urządzeniem. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne nie tylko jeśli mamy ograniczony budżet, ale także przestrzeń. Tak więc, wszędzie tam gdzie nie można na stałe zakotwić czy zalać w fundamencie stacjonarnych dźwignic – suwnic, żurawi słupowych, itp. możemy zastosować wciągarki bramowe aluminiowe, które są wręcz stworzone do pracy w ograniczonych warunkach. Wciągarki bramowe ułatwiają transport bliski zewnętrzny i wewnętrzny. Służą do załadunku i rozładunku. Upraszczają wymianę i przezbrajanie maszyn. Umożliwiają pracę z ładunkiem w pionie i poziomie. Istotny jest również łatwy dostęp do podwieszonego ładunku z każdej strony.
Warsztaty, serwisy, zakłady montażowe, malarnie, zakłady produkcyjne, branża kamieniarska – to tu najczęściej możemy spotkać tego typu dźwignice.
Prezentowane suwnice bramowe mają jeszcze jeden istotny atut – prosty montaż i demontaż. Aluminiowe wciągarki są lekkie, składane, a dźwigar (belka suwnicy) może być dzielony na dwie części. Składany model można więc bez problemu załadować do auta dostawczego i bez żadnego problemu udać się na wykonanie serwisu czy montażu „w terenie”.
Suwnica bramowa aluminiowa z możliwością przejazdu z podwieszonym ładunkiem,
udźwig 1000 i 1500 kg
Suwnica bramowa aluminiowa z możliwością przejazdu z podwieszonym ładunkiem,
udźwig 2000 i 3000 kg
Najważniejsze informacje dot. wciągarek bramowych aluminiowych od PS Lift
Zwrotne, samonastawcze, poliuretanowe koła z hamulcem przesuwają suwnicę wzdłużnie i poprzecznie z podwieszonym na niej ładunkiem (z zależności od udźwigu od 4 do 8 kół). Dla suwnic z obciążeniem granicznym do 1 tony możliwa jest wymiana kół na gumowe – są pełne, bardzo elastyczne i amortyzują uderzenia i drgania.
Standardowo, aluminiowa wciągarka bramowa wyposażona jest w wózek ręczny z możliwością blokady jazdy w każdym miejscu. Na wózku zawieszony może być, i tu użytkownik ma wybór, wciągnik łańcuchowy ręczny, wciągnik elektryczny, a nawet zawiesie pasowe. W drugim przypadku należy oczywiście pamiętać o doprowadzeniu zasilania.
Zastosowanie dodatkowych zastrzałów między stojakiem bocznym a dźwigarem znacznie wpływa na stabilność całej konstrukcji, a możliwość dzielenia/łączenia dźwigarów ułatwia przechowywanie i transport długich belek suwnicy. Podział na dwie części nie oddziałuje na podnoszony ładunek – dźwigary nie muszą być równe by zachować swój udźwig. Dodatkowo, obydwie części mogą być także użyte jako pojedyncze belki aluminiowe, gdy nie musimy wykorzystywać całej długości dźwigara. Dla przykładu, suwnica bramowa mająca rozpiętość 6m składa się z dwóch belek po 3m. Zakładając tylko jeden dźwigar możemy korzystać z suwnicy w wąskim pomieszczeniu, co przyczyni się do łatwiejszego manewrowania, sprawniejszego transportu ładunku na kołach.
Regulacja wysokości suwnicy zależna jest od obciążenia granicznego (1000 – 3000 kg) i długości dźwigarów (od 4 do 8 metrów). Bramówka może być wysoka nawet na 4 270 mm.
Oprócz udźwigu i wysokości urządzenia uwagę należy zwrócić na parametry takie jak szerokość całkowita i szerokość w świetle, wysokość do osi wózka, rozstaw podpór i ich wysokość, zakres regulacji wysokości. Rozmowa ze specjalistą na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości i pozwoli dopasować urządzenie do potrzeb przedsiębiorstwa.
Indywidualny projekt, kompleksowa obsługa
Oprócz aluminiowych wciągarek bramowych z możliwością przejazdu z podwieszonym ładunkiem, dostępne są także wersje stacjonarne, suwnice stalowe, modele przeznaczone do pracy na zewnątrz czy w wersji ATEX.
Skontaktuj się ze specjalistami https://ps-lift.com/kontakt/. Ustalimy jaki typ suwnicy bramowej sprawdzi się najlepiej.