Nowe modele wciągników łańcuchowych elektrycznych PS-GP
Jeszcze więcej możliwości
W naszej ofercie wciągników łańcuchowych elektrycznych GIS pojawiły się nowe, od dawna już wyczekiwane modele GP1600 i GP2500.
Jako dystrybutor wciągników szwajcarskiego producenta nie tylko proponujemy sprzedaż tych urządzeń, ale także ich konserwację, naprawę, montaż, a nawet pomoc w zakresie odbioru UDT.
We wcześniejszych wpisach na naszym blogu prezentowany został już podział, opis i zastosowanie wciągników łańcuchowych, zarówno ręcznych jak i elektrycznych. Tym samym zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Wciągniki: rodzaje i konstrukcja”, który najpewniej uporządkuje podstawową wiedzę z zakresu wciągników.
Stawiamy na solidność i trwałość – stawiamy na wciągnik łańcuchowy GIS
Wspomniane modele GP1600 oraz GP2500 pojawiły się na rynku w czerwcu tego roku. W przypadku GP1600 od teraz operator będzie w stanie podnieść ładunek o udźwigu 2,5 tony na jednym łańcuchu. Model GP2500 daje z kolei możliwość podniesienia odpowiednio 3,2 tony na jednym łańcuchu i nawet do 6,3 tony na podwójnym.
Urządzenia stosowane są w firmach na całym świecie, począwszy od przedsiębiorstw i koncernów prowadzących działalność w branży motoryzacyjnej, chemicznej, meblarskiej, farmaceutycznej, tworzyw sztucznych, a na przemyśle rozrywkowym kończąc. Wciągniki GIS, w tym prezentowane nowe modele, szczególnie sprawdzą się w transporcie i logistyce, w transporcie lotniczym, w branżach obróbki stali, metalu, drewna.
Biorąc pod uwagę fakt, iż wciągniki o takich udźwigach są już jakiś czas na rynku, warto zastanowić się, dlaczego to właśnie nowe wciągniki GP są tak naprawdę jedynym słusznym wyborem w tej dziedzinie.
Dowiedz się co przemawia za proponowanymi modelami GP1600 i GP 2500.
To trzeba wiedzieć – wciągnik łańcuchowy elektryczny
Wciągnik GIS to przede wszystkim gwarancja przemyślanych i innowacyjnych rozwiązań w budowie.
NIEZAWODNOŚĆ
Elektryczne wciągniki łańcuchowe GIS mogą pracować w temperaturach nawet od -30 do +50 stopni C. Obudowa i pokrywa wykonane zostały z aluminium. Zarówno wciągnik jak i kaseta sterująca wykonana jest w stopniu ochrony IP 65 już w standardzie. Oznacza to, że bez żadnych dodatkowych kosztów wciągnik GP jest zarówno pyłoszczelny jak i zabezpieczony przed działaniem strumienia wody. Urządzenie posiada współczynnik bezpieczeństwa 8 (FEM 2m, ISO M5). Co ważne, solidna budowa i kompaktowy design umożliwia pracę wciągnika także na zewnątrz.
KULTURA PRACY
Wciągnik GP posiada prostą konstrukcję i nie zawiera żadnej wrażliwej elektroniki, a to znacznie minimalizuje ryzyko awarii. Cechuje się bardzo spokojną i cichą pracą dzięki. Zaprojektowano go w taki sposób by mógł zapewnić długą żywotność w trudnych warunkach. Konserwacja jest prosta, szybka i odbywa się bez specjalistycznych narzędzi.
ZRÓŻNICOWANIE
Jako dystrybutor szwajcarskiej firmy GIS oferujemy 3 lata gwarancji na zakupiony wciągnik łańcuchowy. Każdy z proponowanych wciągników dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb klienta. Urządzenie dostępne jest zarówno w wersji trzyfazowej jak i jednofazowej, a może być zawieszone na haku lub na oku. W projektach indywidualnych wciągnik może zostać wyposażony w szeroką gamę akcesoriów i opcji: falownik, sterowanie radiowe, wykonanie ATEX, wersja odporna na korozję, specjalne prędkości, dowolne napięcia sterowania, licznik cykli pracy i wiele więcej.
TECHNIKA
Prawdziwa innowacja skryta jest we wnętrzu modułowo zbudowanego wciągnika. Wszystkie połączenia wał-piasta skonstruowane są w wersji poligonalnej. Takie rozwiązanie pozwalają na szybki montaż i demontaż urządzenia, szczególnie przy pracach związanych z konserwacją, naprawą czy podczas przeglądów. Dzięki temu, wykonywane czynności zajmują mniej czasu, a to z kolei znacząco wpływa na zmniejszenie kosztów serwisowania wciągników.
ŁAŃCUCH
Hartowany dyfuzyjnie i fosforowany manganowo łańcuch stalowy zapewnia zwiększoną o ok. 25% obciążalność przy jednakowej średnicy znamionowej w porównaniu do łańcucha o okrągłym profilu. Dzięki większej powierzchni przekroju zostaje zmniejszone zużycie i zwiększa się żywotność łańcucha. Wciągnik może zostać wyposażony w dowolną długość łańcucha. Hak nośny ze stabilnym zabezpieczeniem zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.
KASETA
Kaseta sterująca dzięki swej ergonomicznej budowie dopasowuje się do dłoni operatora. Jest wytrzymała, odporna na wstrząsy i sterowana bezpiecznym niskim napięciem 42 V. Na potrzeby indywidulanych projektów może być także 24 V. Równolegle rozmieszczone przyciski zwiększają wygodę obsługi. Kabel sterujący zabezpieczony jest linką sterującą – takie rozwiązanie uniemożliwia zerwanie się kabla.
UDT
Wciągniki trójfazowe do 250 kg i jednofazowe do 1000 kg nie wymagają zgłoszenia do UDT.
W przypadku gdy udźwig wciągnika przekroczy powyższe wartości trójfazowego przekroczy 250 kg, lub gdy jest to 1000 kg w przypadku urządzenia jednofazowego, nasi specjaliści mogą zaproponować pomoc w odbiorze urządzenia przez UDT.
Dział serwisu przygotowuje wszystkie potrzebne dokumenty, wypełnia wniosek, a także w imieniu klienta zgłasza urządzenie do Urzędu. Dodatkowo, serwisant z uprawnieniami konserwatorskimi UDT pojawia się również na miejscu w dniu odbioru.
PRZEGLĄDY
Ważne by pamiętać o regularnych przeglądach wciągników łańcuchowych elektrycznych, które odbywać powinny się co 90 dni.
Podczas przeglądów najczęściej wykonywane są takie czynności jak:
– czyszczenie urządzenia,
– sprawdzenie instalacji elektrycznych,
– sprawdzanie prędkości ruchów roboczych.
Kontroli poddawany jest także:
– stan mechaniczny urządzenia,
– układ hydrauliczny,
– układ jezdny.
CZĘŚCI ZAMIENNE
Oferujemy szeroki asortyment wciągników oraz ich części i osprzętu. W naszym magazynie oprócz kilkudziesięciu wciągników dostępnych od ręki znajdują się również kasety sterujące, przewody, trzpienie, łańcuchy oraz wyłączniki krańcowe.
Dzięki temu w przypadku awarii, potrzeby przeglądu, czy konserwacji urządzenia działamy szybko i skutecznie.
Wszystkich zainteresowanych wciągnikami łańcuchowymi elektrycznymi zapraszamy do kontaktu.